Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Jak opiekować się wcześniakiem?

Jak opiekować się wcześniakiem?

Mówi się o nich „Mali Wojownicy” lub „Mali Bohaterowie”. Tak bardzo spieszy im się na świat, że rodzą się przed planowanym terminem porodu. Co roku, 17 listopada, obchodzimy ich święto - Światowy Dzień Wcześniaka. Przedwcześnie urodzone maluszki wymagają specjalistycznej opieki, więc niektóre z nich spędzają w szpitalu nawet kilka miesięcy. Przychodzi jednak czas, kiedy mogą wrócić z rodzicami do domu. Z tego artykułu dowiecie się, jak się do tego przygotować.

17 Lis 2023 S.Z.
Kto zarabia za dużo? Tak Polacy patrzą na różne zawody [Wyniki badania]

Kto zarabia za dużo? Tak Polacy patrzą na różne zawody [Wyniki badania]

Które profesje uznajemy za najbardziej wymagające, stresujące czy dochodowe? Autorzy serwisu CVeasy.pl sprawdzili, jak Polki i Polacy postrzegają dziś stanowiska pracy związane z różnymi branżami.

08 Lis 2023 S.Z.
Konsultacje, rozmowy i budowanie relacji, czyli jak mentoring pomaga w rozwoju

Konsultacje, rozmowy i budowanie relacji, czyli jak mentoring pomaga w rozwoju

Na różnych etapach naszego życia, czy to zawodowego, czy osobistego, potrzebujemy wsparcia. Czasami potrzebujemy go, by wrócić do pracy po dłuższej przerwie, czasami, by zdecydować się na przebranżowienie lub wejście na drogę do awansu. Istnieją różne możliwości, by zapewnić sobie pomoc - jedną z nich jest mentoring. Jego mocy doświadczyły m.in. uczestniczki programu Fearless Together #empower your career in finance. W jaki sposób współpraca z mentorem może wpłynąć na rozwój kariery?

27 Paź 2023 S.Z.
Nie jesteś sama! Sprawdź, z jakimi trudnościami w karmieniu piersią mierzą się mamy

Nie jesteś sama! Sprawdź, z jakimi trudnościami w karmieniu piersią mierzą się mamy

Karmienie piersią to najlepsze, co mama może dać dziecku. Choć matczyny pokarm to tzw. złoty standard w żywieniu niemowląt, zdarza się, że ta wyjątkowa podróż pełna jest zakrętów. Z badań wynika, że tylko 12% mam nie spotkało się z żadnymi wyzwaniami (1) związanymi z karmieniem piersią. Warto jednak pamiętać, że to zupełnie naturalne, że wiele kobiet mierzy się w tej kwestii z różnymi trudnościami. W artykule przedstawiamy dwa najczęściej występujące problemy w karmieniu piersią oraz sposoby na poradzenie sobie z nimi.

08 Paź 2023 S.Z.
„Ty nie płacisz alimentów, ja tracę szanse na rozwój”

„Ty nie płacisz alimentów, ja tracę szanse na rozwój”

• Połowa polskich rodziców planowała zmieścić się w kwocie 500 zł z wydatkami na tegoroczną wyprawkę szkolną dla swojej pociechy. Co trzeci rodzic miał na ten cel budżet do 700 zł, a jedynie 13% planowało zakupy do 300 zł.
• Z pewnością wielu rodzicom łatwiej byłoby sprostać oczekiwaniom dzieci względem wyprawki, gdyby na czas otrzymywali zasądzone na pociechę alimenty. Jak wskazuje ERIF BIG – wartość niezapłaconych zobowiązań alimentacyjnych wobec jednostek publicznych, które za nierzetelnych rodziców przejęły obowiązek częściowej alimentacji na koniec II kwartału b.r. wyniosła ponad 16 mld zł!
• W 2023 r. koszt wychowania dziecka – od narodzin do osiągnięcia pełnoletności może wynieść ponad 309 tys. zł, czyli o 44 tys. zł więcej, niż według zeszłorocznych wyliczeń Centrum im. Adama Smitha.

05 Paź 2023 S.Z.
Intercyza – jak działa, czemu służy?

Intercyza – jak działa, czemu służy?

W przeciwieństwie do większości krajów Unii Europejskiej, w Polsce wspólnota majątkowa małżonków jest ustrojem ustawowym. Jeśli parze zależy na tym, aby po ślubie zgromadzony przez nich majątek należał wyłącznie do nich, muszą zawrzeć umowę majątkową małżeńską znoszącą wspólność majątkową, czyli intercyzę.

04 Paź 2023 S.Z.
"Zrób porządek w szafie"

"Zrób porządek w szafie"

Już 1 października 2023 rusza nabór szkół podstawowych i ponadpodstawowych do kolejnej edycji akcji „Zrób porządek w szafie”, organizowanej cyklicznie przez Fundację Eco Textil. Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży na temat negatywnego wpływu nadprodukcji ubrań na środowisko naturalne oraz wsparcie potrzebujących.

01 Paź 2023 S.Z.
Koniec sezonu ślubnego to mit. Rozwiązaniem jest wesele za granicą!

Koniec sezonu ślubnego to mit. Rozwiązaniem jest wesele za granicą!

Wakacyjny klimat powoli się kończy. Dni są coraz krótsze, temperatura spada, a pogoda staje się coraz bardziej kapryśna. Wiele par, które, m.in. ze względu na koszty lub brak terminów, nie zdążyły pobrać się wiosną i latem, postanawia odłożyć ślub na kolejny rok. Okazuje się jednak, że istnieje inne wyjście z tej sytuacji. Na swój Wielki Dzień nie trzeba czekać tak długo, wystarczy pobrać się za granicą. Dlaczego ta opcja jest tak korzystna?

28 Wrz 2023 S.Z.
Czas na zabawę jest zagrożony

Czas na zabawę jest zagrożony

Nowa kampania Grupy LEGO „Zabawa jest Twoją Supermocą” zachęca rodziców do przywrócenia jej znaczenia w rozwoju dzieci

25 Wrz 2023 S.Z.
Od nowego roku pozytywne zmiany w opiece nad kobietami w ciąży!

Od nowego roku pozytywne zmiany w opiece nad kobietami w ciąży!

Ministerstwo zdrowia zdecydowało o kolejnych ważnych zmianach w opiece nad kobietami w ciąży i w połogu, które mają wejść w życie od stycznia 2024. Tym razem dotyczy to sprawdzonych już w szerokiej grupie pacjentów wyrobów medycznych stosowanych w monitorowaniu cukrzycy. Wszystkie kobiety w ciąży z cukrzycą uzyskają dostęp do systemów ciągłego monitorowania glikemii, a nie tylko te wymagające podawania insuliny. To kolejny istotny krok po udostępnieniu darmowych leków. To doskonała wiadomość – podkreślają eksperci, autorzy najnowszego raportu „Cukrzyca a ciążą. Optymalizacja opieki nad kobietą w ciąży” wydanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej SED oraz Fundacji Bank Mleka Kobiecego (1).

23 Wrz 2023 S.Z.
Niskie dochody w rodzinach to główna bariera rozwoju talentów dzieci ..... ...

Niskie dochody w rodzinach to główna bariera rozwoju talentów dzieci - wyniki badania

Jak wynika z badania niski dochód rodziców wpływa na możliwości rozwoju talentów i pasji dzieci, a wydatki na cele związane z edukacją ciągle rosną. Fundacja Świętego Mikołaja odpowiadając na problem nierówności edukacyjnych w Polsce oraz chcąc pomóc zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin uruchamia akcję „Stypendium na dobry początek”.

15 Wrz 2023 S.Z.
Czas na podsumowanie polskiego sezonu ślubnego 2023 – jakie trendy zostaną z nami na dłużej?

Czas na podsumowanie polskiego sezonu ślubnego 2023 – jakie trendy zostaną z nami na dłużej?

Coraz więcej par młodych poszukuje unikalnych i oryginalnych pomysłów na zorganizowanie swojego wymarzonego wesela. Tradycyjne podejście do ślubów ustępuje miejsca nowatorskim konceptom, które mają uczynić ten wyjątkowy dzień niezapomnianym przeżyciem pełnym miłości, kolorów i radości. W poszukiwaniu nowych inspiracji można zauważyć wzrost zainteresowania nietuzinkowymi pomysłami, które odchodzą od utartych schematów na rzecz świeżych i niekonwencjonalnych rozwiązań.

11 Wrz 2023 S.Z.
Bullying powszechny w szkołach!

Bullying powszechny w szkołach!

Jakie kroki prawne podjąć, gdy jesteśmy (Wasze dzieci, wnuki) prześladowani w szkole?

07 Wrz 2023 S.Z.
Kiedy panna młoda wątpi: prawo do wahań przed ślubem

Kiedy panna młoda wątpi: prawo do wahań przed ślubem

Ślub to nie tylko uroczystość, lecz także moment ogromnych emocji i zmian w życiu. Dla wielu kobiet jest to czas radości, zakochania i spełniania marzeń. Niemniej jednak, niektóre panny młode doświadczają wątpliwości i obaw przed tym ważnym krokiem. To zupełnie naturalne, a nawet zdrowe – przecież to decyzja o spędzeniu reszty życia z drugą osobą.

01 Wrz 2023 S.Z.
Powrót do aktywności zawodowej po dłuższej przerwie? Przekuj to w atut!

Powrót do aktywności zawodowej po dłuższej przerwie? Przekuj to w atut!

Chociaż ciągłość pracy jest dobrze postrzegana przez pracodawców, zdarza się, że na jakiś czas musimy zawiesić rozwój naszej kariery zawodowej. Powrót po długiej, często kilkuletniej przerwie może jednak być dla nas niemałym wyzwaniem – tym bardziej, że rynek pracy dynamicznie się zmienia, a firmy oczekują od pracowników coraz to nowszych umiejętności. Mimo to, znalezienie pracy jest jak najbardziej możliwe – wystarczy, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Od czego zacząć i jak przekuć w atut naszą przerwę w zawodowym życiorysie?

27 Sie 2023 S.Z.
Ubezpieczenie szkolne – jak działa?

Ubezpieczenie szkolne – jak działa?

Ubezpieczenie szkolne odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wsparcia i bezpieczeństwa dla najmłodszych. Ochrona tego typu pozwala nie tylko na pokrycie ewentualnych kosztów związanych z wypadkami czy chorobami, ale także gwarantuje większy spokój rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Powrót do szkoły nie zwiększa ryzyka wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Może się on przydarzyć niezależnie od miejsca i czasu, zarówno w domu, na podwórku, jak i podczas szkolnych wycieczek. Według informacji podawanych przez resort edukacji, na terenie placówek oświatowych dochodzi jednak nawet do 60 tysięcy wypadków każdego roku.

24 Sie 2023 S.Z.
Co zrobić, aby seks był satysfakcjonujący i pełen doznań? Może w tym pomóc prosty zabieg z kwasem hialuronowym

Co zrobić, aby seks był satysfakcjonujący i pełen doznań? Może w tym pomóc prosty zabieg z kwasem hialuronowym

Doznania seksualne, odczucia związane z pieszczotami i życiem intymnym są kwestią bardzo indywidualną i często uwarunkowaną przez takie wydarzenia jak poród, różnego rodzaju kwestie emocjonalne i psychologiczne, ale też predyspozycje anatomiczne. Jednak w każdym przypadku spełnienie seksualne jest dla kobiety niezwykle istotne. W sytuacji braku tego odczucia warto więc spróbować metody, która w tej kwestii potrafi zmienić sytuację o 180 stopni. Sprawdź, na czym polega uwrażliwienie łechtaczki kwasem hialuronowym i ciesz się pełnią życia seksualnego.

10 Lip 2023 S.Z.
Czy warto zorganizować ślub i chrzest jednego dnia?

Czy warto zorganizować ślub i chrzest jednego dnia?

Wśród par, które doczekały się potomstwa w czasie planowania ślubu lub wcześniej i planują je ochrzcić, pojawia się znaczący trend – połączenia tych dwóch uroczystości. Przyjrzyjmy się zatem plusom i minusom takiego rozwiązania.

01 Lip 2023 S.Z.
Ojcowie nie dają dzieciom szlabanów na telefon, za to blokują im niebezpieczne aplikacje. Wyniki najnowszego badania

Ojcowie nie dają dzieciom szlabanów na telefon, za to blokują im niebezpieczne aplikacje. Wyniki najnowszego badania (1)

Co trzeci ojciec korzysta z aplikacji kontrolujących dziecko. Co drugi regularnie weryfikuje jego aktywności na smartfonie. Mężczyźni sprawdzają także postępy swoich pociech w nauce – większość robi to do 3 razy w tygodniu. To najnowsze dane z badania przeprowadzonego przez Digital Care, największego na polskim rynku dostawcy usług dla urządzeń mobilnych. Z okazji Dnia Ojca firma sprawdziła, jak ojcowie posiłkują się technologią w wychowaniu dzieci.

27 Cze 2023 S.Z.
Czy da się spokojnie przespać noc przed ślubem?

Czy da się spokojnie przespać noc przed ślubem?

Najpierw motyle w brzuchu, a tuż przed ślubem ścisk w żołądku, nieprzespana noc, bo myśli kłębią się w głowie – ostatnie wątpliwości lub szczytowe emocje. W jaki sposób można sobie pomóc spędzić ostatnią noc przed ślubem na solidnym odpoczynku?

04 Cze 2023 S.Z.